WESOŁYCH ŚWIĄT !!

 

To nasze siódme Boże Narodzenie tutaj, na Automobilowni.

Z tej okazji, jak co roku, chciałem Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzenia tego, żebyśmy się nie poddawali.

Dziś życzyłem pewnemu Przyjacielowi, żeby dwudziesty pierwszy był lepszy od dwudziestego – na co on odpowiedział, że to nisko zawieszona poprzeczka. Trudno się z tym nie zgodzić, z tym że… obniżać poprzeczki nam właśnie nie wolno. Zwłaszcza w trudnych czasach należy starać się i walczyć ze zdwojoną siłą, nie poddawać się i nie zadowalać byle czym. Jasne, zawsze powinniśmy się cieszyć z drobiazgów, ale na drobiazgach nie można poprzestawać. Człowiek stworzony jest do działania i tworzenia rzeczy wielkich (każdy na miarę swoich możliwości, oczywiście). Działajmy więc, twórzmy i nie dajmy się zepchnąć ani cal poniżej naszych maksymalnych aspiracji.

Od długiego czasu próbuję opracować biografię jednej z największych postaci w historii automobilizmu: człowieka, który w ciągu 90 lat życia konfrontował się z biedą, światowymi wojnami, faszystami, komunistami, piekielnie silną konkurencją sportową i biznesową, a raz nawet z jedną pandemią (która zresztą zabijała kilkadziesiąt razy wyższy odsetek chorych niż ta obecna). Nieraz ponosił porażki, a nawet załamywał się i zastanawiał, czy w ogóle warto się starać. Ale ostatecznie nie tylko wytrwał, ale też, można powiedzieć, całe życie przeszedł na własnych warunkach. Nawet gdy przegrywał.

Ową biografię przedstawię tu dopiero za jakiś czas, ale już dziś zacytuję najdonioślejszą, moim zdaniem, myśl jej bohatera: “następne zwycięstwo będzie tym najpiękniejszym“. Na tym polegał jego sekret: w każdej sprawie działać tak, jakby była największa i miała nam przynieść najwspanialszą nagrodę. Gwarancji to oczywiście nie daje, ale na pewno daje szansę.

A więc nie poddając się, nie obniżając oczekiwań, życzę tak jak zawsze: WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!! NAJSZCZĘŚLIWSZEGO Z DOTYCHCZASOWYCH!! Z absolutnie całego serca – bo przecież następne zwycięstwo ma być tym najwspanialszym!!

SzK

 

Foto: Geoff Livingston, Licencja CC

9 Comments on “WESOŁYCH ŚWIĄT !!

 1. Przepiękne życzenia. Takie – po Twojemu:
  – przemyślane,
  – wyważone,
  – z przesłaniem,
  – od serca.
  Bardzo dziękuję.
  A dla Was dwojga – masy radości z robienia tego, na co przyjdzie Wam ochota. Niezależnie od granic, rządów i przepisów. Oby już za chwilę dane Wam było ruszyć w kolejną podróż nie tylko przez ciekawą historię, ale raczej przez piękną przyrodę i po niezapomnianych drogach.
  Oraz żeby wiązka silnika w R129 była dla Was łaskawa 🙂

 2. Dziękuję za wspaniałe życzenia.
  I także chciałem życzyć błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i żeby kolejny rok był bogaty w pozytywne doświadczenia.

 3. Mało co sprawia tak wielką przyjemność jak Twoja Automobilownia Szczepanie! Najlepsze życzenia świąteczne dla Ciebie i Żony.
  Wesołych Świąt dla wszystkich Komentujących! Nadziei i odwagi!

 4. Dziękuję za życzenia i także życzę wszystkim roku lepszego niż ten ale też zawsze życzyłem, żeby każdy kolejny był lepszy niż poprzednie; postęp jest zazwyczaj piękny.
  No i żebyśmy jeszcze doczekali samochodów sprawiających przyjemność ale dostępnych dla zwykłych śmiertelników, nie jakichś tam Ferrari czy coś w ten deseń. Oraz tego byśmy się jeszcze mogli cieszyć motoryzacją bo coraz bardziej jest ona na cenzurowanym.
  PS.: Wiem już czyja to będzie biografia 😀

  • Piękne życzenia bardzo za nie dziękuję. Dziękuke ròwnież za wysiłek związany z tworzeniem tego niesamowitego miejsca jakim jest automobilownia serdeczne Pozdrowienia

 5. Dziękuję za życzenia i również życzę Wesołych i Radosnych Świąt Szczepanowi i rodzinie oraz wszystkim Automobilomaniakom z którymi mogę dzielić swoją pasję na tym blogu.

 6. Najlepsze zyczenia swiateczno-noworoczne.I wielkie “Dziekuje” za redagoanie tej strony.

 7. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim! ?