O stronie

Blog powstał w lipcu 2014r. jako rozwinięcie mojej uprzedniej działalności na facebook’owym fanpage’uklasycznie.eu„, gdzie ciągle się czasem pojawiam. Artykuły z FB przeniesione na Automobilownię.pl są otagowane jako takie.

CO ZNAJDZIEMY NA AUTOMOBILOWNI.PL?

Wszystko, co w mniej lub bardziej bezpośredni sposób wiąże się z historią motoryzacji (chętniej nazywanej przeze mnie automobilizmem – to słowo ma w sobie jakąś magię, bije od niego aura Przygody i bliżej nieokreślonego wtajemniczenia, podczas gdy „motoryzacja” brzmi bardzo urzędowo).

Zgodnie z podtytułem bloga staram się traktować zagadnienie bardzo szeroko i wielowymiarowo dodając osobiste przemyślenia, zahaczając o kontekst historyczny, kulturowy, społeczny i gospodarczy, a także czasami polemizując z niektórymi powszechnymi w Polsce przekonaniami. Mniejszą wagę przykładam do danych encyklopedycznych, bo w Internecie można je znaleźć wszędzie, usiłuję natomiast przekazać Czytelnikom moją osobistą fascynację dziejami i różnorodnością automobilizmu.

CZEGO NIE ZNAJDZIEMY?

-tekstów o jednośladach i pojazdach użytkowych – moje pole zainteresowań to auta osobowe i częściowo także sport motorowy, ze wszystkich epok i krajów,

-sporów o wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy,

tuningu,

-praktycznych porad co do kupowania czy użytkowania samochodu,

-tzw. miksów, czyli zbiorów ulicznych zdjęć nietypowych aut, które ostatnio zyskały sporą popularność na innych motoryzacyjnych blogach. Autorów ciekawych fotografii, a także ludzi mających do opowiedzenia interesujące historie z dziedziny automobilizmu serdecznie zapraszam do kontaktu – jestem otwarty na wspólne przygotowywanie gościnnych wpisów. Miksów jednak z zasady nie publikuję,

-reklam.

UWAGI TECHNICZNE

Strona była testowana na aktualnych wersjach (lipiec 2014) przeglądarek Firefox, Chrome oraz Safari, a także na dwóch smartfonach z Androidem. Jeśli chodzi o IE, wersja 8 i niższe mogą mieć problemy z wyświetlaniem niektórych ilustracji i dodatków. Zaleca się więc używanie wersji od 9 wzwyż, a dla użytkowników starszych edycji Windowsa Firefoxa lub Chrome’a. Oba programy są darmowe i można je łatwo ściągnąć z sieci.

UWAGI PRAWNE

Automobilownia.pl jest niekomercyjnym projektem hobbystycznym i jako taka nie publikuje żadnych płatnych reklam. Ewentualne linki do stron komercyjnych są umieszczone bezpłatnie, według mojego uznania, w ramach łączących mnie z ich właścicielami relacji rodzinnych, towarzyskich lub wdzięczności za okazaną mi pomoc, wsparcie czy dostarczenie inspiracji. Wszelkie koszty związane z prowadzeniem strony pokrywam samodzielnie.

Dane Użytkowników nie są przetwarzane w celach innych niż statystyczne i nie mają do nich wglądu żadne podmioty poza mną i osobami zajmującymi się technicznymi aspektami utrzymania strony.

Komentowanie artykułów wymaga podania przez Użytkownika adresu e-mail, który nie jest jednak upubliczniany. Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny.

Nie odpowiadam za treść komentarzy tworzonych przez Użytkowników ani za treść stron zewnętrznych, do których prowadzą umieszczone na Automobilowni.pl linki i dystansuję się od nich.

Przypominam Użytkownikom strony o obowiązku przestrzegania obowiązującego prawa.

Prawa autorskie do tekstów należą do mnie (Szczepan Kolaczek), o ile nie jest wyraźnie zaznaczony inny Autor (wpisy gościnne).

Ilustracje są oznaczone co do praw autorskich. Te opisane jako własne należą do mnie, przy innych znajdują się objaśnienia co do autorstwa i licencji. Fotografie opublikowane na licencjach Creative Commons oraz GNU mogą być używane zgodnie z nimi (link do danej wersji licencji jest zawsze załączony), inne wymagają zgody właściciela praw. Całkowicie dowolnie można używać zdjęć znajdujących się w public domain i oznaczonych jako takie.

Z zasady nie odmawiam zgody na wykorzystanie moich własnych materiałów (zarówno tekstów jak i zdjęć) do celów niekomercyjnych, w tym na udostępnianie ich na stronach internetowych traktujących o historii motoryzacji. Koniecznie jednak proszę o uprzednie porozumienie się ze mną (podstrona „Kontakt” lub ikona koperty poniżej).

Za swojej strony dokładam wszelkich starań by przestrzegać praw autorskich, jeżeli jednak z powodu mojego niedopatrzenia lub wprowadzenia mnie w błąd przez osoby trzecie prawa te byłyby naruszone, bardzo proszę o kontakt – chronione materiały usunę natychmiast.

Szczepan Kolaczek

Share Button