O STRONIE

Blog powstał w lipcu 2014r., jako owoc mojej długoletniej pasji i rozwinięcie uprzedniej działalności na facebook’owym fanpage’uklasycznie.eu“, który przejąłem od kolegi Szczu Bara i który później przejął nazwę od bloga.

CO ZNAJDZIEMY NA AUTOMOBILOWNI?

Wszystko, co w mniej lub bardziej bezpośredni sposób wiąże się z historią motoryzacji. Staram się traktować tematykę bardzo szeroko i wielowymiarowo dodając kontekst historyczny, kulturowy, społeczny i gospodarczy, osobiste przemyślenia i wspomnienia, a czasami polemizując z niektórymi powszechnymi w Polsce przekonaniami. Wpisy nie są pracami naukowymi, konsumenckimi testami produktów ani felietonami krytykującymi otaczającą nas rzeczywistość, starają się natomiast przekazywać fascynację automobilizmem i jego nieskończoną różnorodnością.

CZEGO NIE ZNAJDZIEMY?

-reklam – blog jest bowiem całkowicie niekomercyjnym projektem hobbystycznym. Jako taki nie publikuje żadnych płatnych ogłoszeń, tekstów czy linków sponsorowanych. Wszelkie koszty pokrywam osobiście. Ewentualne linki do stron komercyjnych są umieszczone bezpłatnie, według mojego uznania (zazwyczaj w ramach wdzięczności za udostępnienie ciekawego samochodu do testu lub inną okazaną mi pomoc),

-tekstów o jednośladach – moje pole zainteresowań to auta osobowe, w ograniczonym stopniu również sport motorowy, a marginalnie też pojazdy użytkowe,

-sporów o wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy – mimo że sam, jak każdy człowiek, żywię osobiste emocje i sentymenty, na blogu staram się pisać o wszystkich krajach, epokach, producentach i modelach samochodów. Nie mam zamiary udowadniać wyższości jednego pojazdu nad drugim ani narzucać nikomu moich upodobań, a to, że o każdym pojeździe piszę więcej dobrego niż złego, wynika z mojego wrodzonego optymizmu oraz fascynacji wszystkim, co ma cztery koła i silnik,

-praktycznych porad co do kupowania czy użytkowania samochodu,

-tzw. miksów, czyli zbiorów ulicznych zdjęć nietypowych aut, które zyskały sporą popularność na innych motoryzacyjnych blogach. Autorów ciekawych fotografii, a także mających do opowiedzenia interesujące, automobilowe historie serdecznie zapraszam do kontaktu – jestem otwarty na wspólne przygotowywanie gościnnych wpisów. Miksów jednak z zasady nie publikuję.

Dane Użytkowników nie są przetwarzane w celach innych niż statystyczne i nie mają do nich wglądu żadne podmioty poza mną i osobami zajmującymi się technicznymi aspektami utrzymania strony.

Komentowanie artykułów wymaga podania przez Użytkownika adresu e-mail, który nie jest jednak upubliczniany. Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny.

Nie odpowiadam za treść komentarzy tworzonych przez Użytkowników ani za treść stron zewnętrznych, do których prowadzą umieszczone na Automobilowni.pl linki i dystansuję się od nich.

Przypominam Użytkownikom strony o obowiązku przestrzegania obowiązującego prawa.

 

Prawa autorskie do tekstów należą do mnie, o ile nie jest wyraźnie zaznaczony inny Autor (wpisy gościnne).

Ilustracje są oznaczone co do praw autorskich. Te opisane jako własne należą do mnie, przy innych znajdują się objaśnienia co do autorstwa i licencji. Fotografie opublikowane na licencjach Creative Commons oraz GNU mogą być używane zgodnie z nimi (link do danej wersji licencji jest zawsze załączony), inne wymagają zgody właściciela praw. Całkowicie dowolnie można używać zdjęć znajdujących się w public domain i oznaczonych jako takie.

Z zasady nie odmawiam zgody na wykorzystanie moich własnych materiałów (zarówno tekstów jak i zdjęć) do celów niekomercyjnych, w tym na udostępnianie ich na stronach internetowych traktujących o historii motoryzacji. Koniecznie jednak proszę o uprzednie porozumienie się ze mną (przez podstronę “Kontakt”).

Za swojej strony dokładam wszelkich starań by przestrzegać praw autorskich, jeżeli jednak z powodu mojego niedopatrzenia lub wprowadzenia mnie w błąd przez osoby trzecie prawa te byłyby naruszone, bardzo proszę o kontakt – chronione materiały usunę natychmiast.

Szczepan Kolaczek