O stronie

Blog powstał w lipcu 2014r. jako rozwinięcie mojej uprzedniej działalności na facebook’owym fanpage’uklasycznie.eu“, który w dalszym ciągu działa.

Co znajdziemy na Automobilowni?

Wszystko, co w mniej lub bardziej bezpośredni sposób wiąże się z historią motoryzacji. Staram się traktować tematykę bardzo szeroko i wielowymiarowo dodając osobiste przemyślenia i wspomnienia, zahaczając o kontekst historyczny, kulturowy, społeczny i gospodarczy, a także czasami polemizując z niektórymi powszechnymi w Polsce przekonaniami. Mniejszą wagę przykładam do danych encyklopedycznych, bo w Internecie można je znaleźć wszędzie, usiłuję natomiast przekazać Czytelnikom moją osobistą fascynację dziejami i różnorodnością automobilizmu.

CZEGO NIE ZNAJDZIEMY?

-tekstów o jednośladach – moje pole zainteresowań to auta osobowe, a w ograniczonym stopniu również użytkowe oraz sport motorowy, ze wszystkich epok i krajów,

-sporów o wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy,

tuningu,

-praktycznych porad co do kupowania czy użytkowania samochodu (tutaj mogę ewentualnie odesłać na forum Automobilowni),

-tzw. miksów, czyli zbiorów ulicznych zdjęć nietypowych aut, które zyskały sporą popularność na innych motoryzacyjnych blogach. Autorów ciekawych fotografii, a także mających do opowiedzenia interesujące, automobilowe historie serdecznie zapraszam do kontaktu – jestem otwarty na wspólne przygotowywanie gościnnych wpisów. Miksów jednak z zasady nie publikuję,

-reklam.

Automobilownia jest niekomercyjnym projektem hobbystycznym. Jako taka nie publikuje żadnych płatnych reklam, albo tekstów czy linków sponsorowanych, a wszelkie związane z nią koszty pokrywam osobiście. Ewentualne linki do stron komercyjnych są umieszczone bezpłatnie, według mojego uznania (zazwyczaj w ramach wdzięczności za okazaną mi pomoc, udostępnienie ciekawego samochodu do testu, itp.).

Dane Użytkowników nie są przetwarzane w celach innych niż statystyczne i nie mają do nich wglądu żadne podmioty poza mną i osobami zajmującymi się technicznymi aspektami utrzymania strony.

Komentowanie artykułów wymaga podania przez Użytkownika adresu e-mail, który nie jest jednak upubliczniany. Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny.

Nie odpowiadam za treść komentarzy tworzonych przez Użytkowników ani za treść stron zewnętrznych, do których prowadzą umieszczone na Automobilowni.pl linki i dystansuję się od nich.

Przypominam Użytkownikom strony o obowiązku przestrzegania obowiązującego prawa.

 

Prawa autorskie do tekstów należą do mnie (Szczepan Kolaczek), o ile nie jest wyraźnie zaznaczony inny Autor (wpisy gościnne).

Ilustracje są oznaczone co do praw autorskich. Te opisane jako własne należą do mnie, przy innych znajdują się objaśnienia co do autorstwa i licencji. Fotografie opublikowane na licencjach Creative Commons oraz GNU mogą być używane zgodnie z nimi (link do danej wersji licencji jest zawsze załączony), inne wymagają zgody właściciela praw. Całkowicie dowolnie można używać zdjęć znajdujących się w public domain i oznaczonych jako takie.

Z zasady nie odmawiam zgody na wykorzystanie moich własnych materiałów (zarówno tekstów jak i zdjęć) do celów niekomercyjnych, w tym na udostępnianie ich na stronach internetowych traktujących o historii motoryzacji. Koniecznie jednak proszę o uprzednie porozumienie się ze mną (przez podstronę “Kontakt”).

Za swojej strony dokładam wszelkich starań by przestrzegać praw autorskich, jeżeli jednak z powodu mojego niedopatrzenia lub wprowadzenia mnie w błąd przez osoby trzecie prawa te byłyby naruszone, bardzo proszę o kontakt – chronione materiały usunę natychmiast.

Szczepan Kolaczek